Jak interpretować wynik RM kręgosłupa u 33-latki?

Proszę o interpretację: MR kreg . C Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej . Niewielkie tylne uwypuklenia krążków C3/ C4 , C5/ C6 i C6/ C7 . Zwężone przez osteofity tylnych krawędzi trzonów wejścia do lewych otworów międzykręgowych C5/ C6 i C6/ C7 . MR kręg . Th Pogłębienie kyfozy piersiowej . Niewielkie paracentralne prawe uwypuklenie krążka Th3/ Th4 , tylne centralne wypukliny krążków Th5/ Th6 , Th6/Th7, Th8/ Th9 . MR kręg . L Zmniejszenie uwodnienia krążków międzykręgowych L4/ L5 i L5/ S1 z obecnością tylnych szerokopodstawnych wypuklin krążków- wypukliny przylegają do korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych kanału kręgowego i w warunkach obciążenia mogą konfliktować z nerwami w otworach międzykręgowych . Niewielkie dootworowe uwypuklenia krążka L3/ L4 - bez konfliktu z nerwami. Kobieta, Lat 32

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe i przepuklinę krążka międzykręgowego, który uciska nerwy i może powodować objawy bólu i mrowienia w kończynach. Wynik musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!