Jak interpretować wynik RM kręgosłupa u 38-latki?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 - zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Zniesiona lordoza szyjna w pozycji badania. wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. C4/C5 dokanałowa wypuklina krążka miedzykręgowego uciska worek opony twardej - na granicy ucisku rdzenia kręgowego. C5/C6 obniżenie wysokości oraz dokanałowa masywna ok. 6 mm lewostronna przepuklina krążka miedzykręgowego uciskająca rdzeń kręgowy, powodująca stenozę schyłkową lewostronną i stenozę wejścia do otworu miedzykręgowego L - z uciskiem odpowiednich korzeni nerwów. Krążek ten wykazuje także prawostronną - znacznie mniejsza przepuklinę, która spłyca zachyłek boczny kanału kręgowego powodując ucisk brzusznego korzenia n C6 w schyłku bocznym. C6/C7 - nadmierne do kanałowe uwypuklenie krążka modelujące worek opony twardej. Wąska przednia i tylna rezerwa płynowa kanału kręgowego. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i ustalenie dalszego postepowania