Jak interpretować wynik RM kręgosłupa u osoby przed operacją?

Witam. lekarz kieruje mnie na operację kręgosłupa szyjnego. czy to konieczne. mój MR: nawarstwienia kostne na krawędziach trzonówC4-C6 wpuklające się także do światła kanału kręgowego z uciskiem na worek oponowy. obniżona wysokość krążka C4/C5. Przepuklina krążka międzykr.C4/C5 wnikająca do Swiatła kanałukręg. na 2,6mm z uciskiem na worek oponowy. przepuklina C5/C6 wnikająca do światła kanału kręg.na 4mm z uciskiem na worek oponowy i prawostronną lateralizacją i uciskiem na korzeń nerwowy.

Witam , proponuję słuchać zaleceń specjalistów! Ew. proszę omówić z przyszłym operatorem szczegóły operacji,istniejące zagrożenia operacji i ew. powikłania pooperacyjne! z.żurawski