Jak interpretować wynik RTG kręgosłupa u 35-latki?
Witam.Chciałam prosić o interpretację rtg kręgosłupa Zniesienie kifozy piersiowej.Niewielkie obniżenie wysokości trzonów Th 7,Th 8,nierówna powierzchnia blaszek granicznych oraz przewężenie przestrzeni m-trzonowych Th 6-Th 9.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
zmiany opisywane wskazują na skrzywienie kręgosłupa ze zmianami zwyrodnieniowymi z obniżeniem wysokości trzonów co może sugerować np. złamania, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.