Jak interpretować wynik RTG zatok i czy jest to związane z krzywym zgryzem?

Proszę o poradę. Mam chore zatoki. Wynik RTG zatok (znacznego stopnia zmniejszone upowietrznienie lewej zatoki szczękowej). Wynik TK zatok (zatoka lewa szczękowa całkowicie zacieniona przez zmiany miekkotkankowe. Pogrubiale śluzówki w zatokach szczekowych obustronnie do 4mm, przegroda skrzywiona na lewo, kompleksy ujściowo przewodowe po lewej nie drozny). Byłam leczona u laryngologa z mizernym skutkiem bo ból powraca. Miałam mieć teraz operację na zylaki lecz 3 dni przed zaczęły mnie boleć zatoki. I ze względu na to nie zrobiono mi jej. Kazali wyleczyć zatoki i wrócić. Mojej lekarki nie ma do odwołania. Więc byłam zmuszona pójść do innej laryngolog. Potraktowała mnie źle. Nie odpowiedziała na moje pytania bo byla zla ze wczesniej chodzilam do innej a teraz przyszlam do niej. Dala jakieś leczenie ale potrzebuje to skonsultować. Zatoki mnie bolą od gimnazjum (obecnie mam 25lat). Byłam u laryngologa ale lekarka poprzestala na zwyklym badaniu nosa, gardła i uszu i powiedziała że jest ok wiec myslalam ze tak jest. Dopiero ja poprosiłam teraz o badanie TK zatok bo z każdym rokiem ból się nasilal. Okazało się że są jednak chore. Ale za każdym razem jak sprawdzają mi w gabinecie nos i gardło stwierdzają że jest ok mimo iż jednak wyniki mówią co innego. Czy możliwe jest żebym miała chore zatoki od krzywego zgryzu? Ktoś mnie o to zapytał. I w sumie lewa górna 8 rośnie mi krzywo. Nie mogłam jej do tej pory wyrwać ze względu na ciążę. Czy to może być od tego? Jak mi rosły zęby to potrafiły mnie boleć i zatoki. Lub czasami bolały mnie zęby przy bólach zatok. Ja już nie wiem co zrobić. Boje się że znowu się zapisze na operację i że stresu zaczną mnie boleć mimo leczenia.

Niestety nie wiem o jakich wynikach poza TK Pani pisze. Przewlekły ból okolicy zatok może być spowodowany wadą postawy i zgryzu - a w konsekwencji asymetrią czaszki lub tak zwanymi punktami spustowymi napiętych przewlekle mięśni albo chronicznym stanem zapalnym zatok zwykle ma tle grzybiczym. Poza tym wspomniana tendencja do żylaków pokazuje istnienie przewlekłego stanu zapalnego całego organizmu. Konieczna jest wtedy ciągła suplementacja i zmiana diety na przeciwzapalną np GAPS lub paleo. Pozdrawiam