Jak interpretować wynik testu bHCG?

Jak zinterpretowac test ciazowy z krwi? Wyszlo mi 2.00 mUl/ml ? Obok pisze ze jednostka mlU/mL . Sa podane dane <13,0-menopauza , <4,0-k.miesiaczkujace , 1500,0 - 23000,0 4. 5.tydz. 400,0- 1353000,0 5-6 tydz. Dalej cyfry ida chyba w gore. Czy moj wynik oznacza brak ciazy? Dodam ze robilam testy z moczu i rowniez wychodzily negatywne. Prosze o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik rzeczywiście wyklucza ciążę. Oczywiście pod warunkiem, że badanie zostało wykonane co najmniej 8 dni po stosunku.