Jak interpretować wynik TK jamy brzusznej u 29-latki?

Witam. Miałam robioną Tomografie komputerowa jamy brzusznej i miednicy małej z kontrastem. Wskazaniem do badania była mnoga kamica nerkowa. Na wizytę u lekarza muszę troszkę poczekać. Proszę więc o interpretację wyników. Nerki prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych, zastoju. W kielichach nerkowych obu nerek ( głównie środkowych i dolnych) mnogie uwolnione złogi, różnej wielkości- największe średnicy 5mm - 6 mm. Prawy moczowod w podmiedniczkowym odcinku oraz w odcinku wewnątrzmiedniczych dwukrotnie zagięty. Nadnercza prawidłowe. Pęcherz moczowy o niepogrubialych, gładko obrysowanych ścianach, dobrze zakontrastowany. Moczowody nieposzerzone. Macica prawidłowej wielkości. Bez zmian ogniskowych. Składowa ilość płynu w zatoce Douglasa. Powiększonych węzłów chłonnych oraz wolnego płynu wewnatrzotrzewnowo nie uwidoczniono. Aorta brzuszna prawidłowej szerokości bez zmian miażdżycowych. Z góry dziękuję

Lek. Wojciech Zygmunt

Tomografia potwierdza mnogą kamicę nerkową. Reszta w normie. Ewentualnie można interpretować podwójne zagięcie moczowodu prawego jako dodatkową przyczynę powodującą utrudnienie w odpływie moczu, ale wymaga to konsultacji urologicznej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.