Jak interpretować wynik TK kręgosłupa u osoby po wypadku samochodowy?

Witam, wykonałam badanie TK kręgosłupa L2-L-4 bez dożylnego podania środka kontrastującego. Struktury kostne bez widocznych złamań. Ale martwi mnie to: "Na skraju badania na poziomie L4/5 tarcza międzykręgowa uwypukla się na około 3-4 mm do kanału kręgowego" "W nasadzie łuku kręgu po stronie prawej ognisko sklerotyzacji śr 4 mm - może odpowiadać wyspie kostnej." Bardzo martwi mnie ten wynik, ponieważ miałam wypadek samochodowy 29.09 i miałam złamanie wyrostka poprzecznego kręgu L3 (poprzednio nie miałam TK tylko RTG), teraz złamań nie widać, ale wyszło tak jak wyżej. Co to oznacza? I czy ten wypadek mógł być przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Ważny stan kliniczny; badanie Pacjenta!! rodzaj urazu itd
DO oceny klinicznej; do konsultacji neurologicznej ;
Pełna ocena stanu zdrowia,Pacjenta ; z wynikami badań, historią leczenia
Pozdrawiam