Jak interpretować wynik tomografii kpmputerowej jamy brzusznej?

Witam, badanie TK jamy brzusznej . Oto opis badania - jak mam go rozumieć ? Wątroba niepowiekszona w pograniczu segmentów 7/8 mm podprzeponowo niewielkie słabo różniące sie w fazie wrotno-żylnej ognisko hipodensyjne 5 mm, trudne do prześledzenia w fazie oddalonej ,nie widać innych zmian ogniskowych .W nerce prawej dwie torbiele miąższowe 4mm i 5 mm w dolnym biegunie i części środkowej . Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych. W głowie lewej kości udowej ognisko hipersklerotyczne 6 mm, prawdopodobnie wysepka kostna.

Lek. Michał Lenard

Zmiana obecna w wątrobie może wymagać dodatkowej diagnostyki. Opis badania oraz samo badanie powinno być ocenione przez lekarza, który je zlecił. Pozdrawiam!