Jak interpretować wynik USG tarczycy u osoby przed wizyta u lekarza?

Witam, proszę o ocenę usg tarczycy - oczywiście wybieram się do lekarza, ale wizyta dopiero w czerwcu. Kobieta lat 38. Tarczyca położona typowo o wymiarach płat prawy 134,5x14,3x34 mm, ciesn 5mm, płat lewy 15,2 x 12,1 x 34 mm. W obu pøatach po kilka drobnych zmian normoechowych unaczynionych obwodowo do 5-6 mm w prawym i 9x 7 mm w dolnej czesci lewego płata.

Lek. Wojciech Zygmunt

W obu płatach tarczycy są obecne guzki tarczycy. Najczęściej świadczą one o zmianach łagodnych (gruczolaki, wole guzkowe). Ważne jest jednak wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej tych zmian w celu oceny, czy którakolwiek z tych zmian nie jest zmianą nowotworową. Duże prawdopodobieństwo, że takie właśnie badanie zleci endokrynolog.