Jak interpretować wyniki ANA 3 u osoby z pokrzywką?

dodatnie ANA 3 dsDNA intensywność 19 DFS70- intensywność 163 Kontrola(ko) intensywność 135 pozostałe antygeny w intensywności 0-2 poza wynikami wykonane zostały ANA 1 oraz ANA 2 które są dodatnie. choruje od 3.5 roku na pokrzywkę. Od miesiąca nasilają się bóle stawów i ogólne zmęczenie organizmu. c może wynikać z wyników ANA 3 ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się dla pewności do lekarza reumatologa, po zapoznaniu się z całym wynikiem będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.