Jak interpretować wyniki badań hormonalnych?

Proszę o interpretację wyników badań hormonalnych. Proszę o analizę poniższych badań hormonalnych, ponieważ do mojej wizyty u endokrynologa jeszcze trochę czasu zostało, a jestem zmartwiona. Jestem kobietą i mam 19 lat, 48kg wagi oraz 172 wzrostu, wszystkie te badania zostały wykonane w 3 dzień miesiączki. Prolaktyna -12,30 ng/ml 17-OH - 1,68 ng/ml anty-TPO - 21,80 IU/ml TRAb - <0,80 IU/l LH - 5,03 mlU/ml Estradiol 29,31 pg/ml DHEA-S - 294,40 ug/dl Testosteron 47,48 ng/dl SHBG - 67,14 nmol/l A tutaj badania, które zostały wykonane w marcu. Orientacyjnie, gdyby były potrzebne. TSH - 0,940 ulU/ml FT3 - 3,13 pg/ml FT4 - 1,34 ng/dl Dodam, że mam nieregularne miesiączki, nadmierne owłosienie, problemy z cerą, trądzikiem, przetłuszczaniem się włosów. Z góry dziękuję.

Interpretacja wyników zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do badania lekarskiego i znajomości stanu klinicznego. Z podanych danych wynika podwyższone stężenie prolaktyny (przyjęta norma: 1,1 ng/ml), które może powodować podane objawy oraz zaburzenia innych hormonów. Endokrynolog podczas wizyty z pewnością zaleci dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam.