Jak interpretować wyniki badań markerów i co one oznaczają?

Zrobiłam sobie badania z oferty laboratorium, morfologia oraz markery nowotworowe. Martwi mnie wynik CA 15-3 oraz AFP. CA 15-3 wynosi 26,7 przy normie 25. AFP 8,7 przy normie 5,80. Reszta markerów jest dobra. W kwietniu miałam robione usg piersi, kontrolnie, robie raz w roku. Nic usg nie wykazało. Nie wiem co myśleć. W morfologii mam tez zrobione próby wątrobowe, które są tez dobre. Martwia mnie te dwa wyniki.

Powiększenie tych wartości jest niewielkie. Poza tym, onkolodzy nie używają markerów do diagnostyki chorób nowotworowych a wynik taki może tylko budzić Pani niepokój a nie wnosi żadnych danych.