Jak interpretować wyniki badań na toksoplazmozę u kobiety w 12 tygodniu ciąży?

Jestem w 12 tygodniu ciąży. Dn. 28 marca wykonałam badanie na toxoplazmoze. Wynik Toxoplazmy IgM jakościowo DODATKI, Toxoplazma IgG ilościowo 131,28 IU/ml. Normy: Od 0,0 do 7,5 wynik ujemny, od 7,5 do 10,5 wynik wątpliwy, powyżej 10,5 wynik dodatni. Wynik z dn. 18 kwietnia. Awidność IgG 76%. Normy: Poniżej 70 niska awidność, 70-80 niejednoznaczna awidność, powyżej 80 wysoka awidność. Toxoplazma IgG 82,0 IU/ml. Proszę o interpretację wyników. Czy będąc w ciąży zaraziłam się toxoplazmozą?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli jest w IgM dodatni to świadczy o świeżym zakażeniu i konieczne jest leczenie. proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciąże.