Jak interpretować wyniki badań przy nowotworze pęcherza?

Proszę o pomoc przy interpretacji wyników przy nowotworze pęcherza. Pobrano 4 fragmenty, w każdym powtarza się: inwazyjny rak uroterialny o wysokim stopniu złośliwości histologicznej. W 2 jest dodatkowo: nowotwór nacieka warstwę mięśniową ściany pęcherza. I w 2 jest: Nowotwór nacieka pod nabłonkową tkankę łączną. We wszystkich materiałach stwierdzono cechy inwazji naczyń limfatycznych. Czy to oznacza że są już przerzuty na inne organy? Czy jest szans żeby nie usuwać pęcherza?

Witam , przytoczony opis nie dotyczy poszukiwań przerzutów , trudno więc wypowiedzieć się na temat i ew. obecności. Stan miejscowy jest jednak zaawansowany i wydaje się , iż sa male szanse na zachowanie pęcherza. Szczegóły proszę omówić z przyszłym operatorem! z.żurawski