Jak interpretować wyniki badań rezonansu magnetycznego?

witam chcialabym prosic o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego.Obustronna kregoszczelinaVL5 z wtornym przodozmykiem4mm,bez cech stenozy kanałowej wymiar AP worka oponowego na tym poz.14mm.Widoczne przewezenie otworow miedzykregowych przez pseudowypuklenie krążka miedzykregowego z modelowaniem korzeni nerwow rdzeniowych L5.Pogłebienie lordozy lędzwiowej.Na pozostalych poziomach cech istotnej dyskopatii nie stwierdza sie.

Przodozmyk na poziomie L5 wymaga konkretnych działań, gdyż przy nasileniu może spowodować uszkodzenie korzeni nerwów rdzeniowych. Zmiany wymagają współpracy z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki