Jak interpretować wyniki badań RM kręgosłupa u 27-latka?

Witam Bardzo prosze o wytlumaczenie mojego wyniku Badanie MR kręgosłupa ledzwiowego bez kontrastu badaniem w płaszczyńcach poprzecznych objęto przestrzenie miedzykregowe od poziomu L1/L2 Zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Dyskretne prawowypukłe skrzywienie kregoslupa ledzwiowego. Zachwana prawidłowa wysokość i sygnał trzonów ledzwiowych. Odwodnienie i nieznaczne obniżenie wysokości krążka miedzykregowego L4/L5. Obniżenie wysokości krążka miedzykregowego L4/L5. Na poziomie L3/L4 centr

Zniesienie lordozy oznacza zrwdukowanie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa, dyskretne skrzywienie oznacza zaburzenie rownowagi ktore moze miec charakter stalego, lub tylko czynnosciowego podlegającego redukcji. Zachowana wysokasc oznacza brak złamania i brak patologii w tkance kostnej. Odwodnienie i obnizenie oznacza ryzyko wystapienia dyskopatii