Jak interpretować wyniki badań wątroby i do jakiego lekarza udać się z wizytą?

Dzień dobry. W rutynowych badaniach krwi wyszło mi GGTP 144. Reszta prób watrobowych w normie. Zostałam skierowana na usg jamy brzusznej. Wynik to powiększona wątroba w lini środkowo obojczykowej 136 mm niejednorodna o podwyższonej echogeniczności. Żyła wrota poszerzona 12mm. Reszta narządów jest w normie. Nie piję alkoholu. Mam nadwagę i częste bóle brzucha. Co oznacza obraz wątroby i jakie powinny być kolejne kroki? Pozdrawiam

Obraz wątroby wskazuje na otłuszczenie narządu i w pierwszej kolejności należy udać się do dietetyka, radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe i dążyć do należnej masy ciała. Zmiany muszą być podjęte już teraz, skoro Pani wątroba już manifestuje swoje niezadowolenie w postaci przedstawionych wyników. Nie ma na co czekać. Całę życie przed Panią. Zmiany podjąć należy od razu.