Jak interpretować wyniki badania barku?

Staw barkowo-obojczykowy ze zmianami przeciążeniowym i torebki stawowej krążek stawowy niejednorodny ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego o zachowanej ciągłości niejednorodne w obrębie przyczepy do kości ramiennej ścięgno mięśnia podgrzebieniowego i podłopatkowego bez zmian staw ramienno łopatkowy bez wysięku przestrzeń podbarkowa 6mm torebka stawowa niejednorodna obrąbek stawowy bez istotnych zmian Kaletka podnaramienna bez wysięku ścięgno i l hbt o zachowanej ciągłości niejednorodne bez otaczających wysięków bez podwichnięcie w czasie ruchu rotacyjnych pozostałe mięśnie obręczy barkowej w miejscu w dostępnym w badaniu bez guzów oraz zbiorników wolnego płynu
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Tak, jak napisano w opisie wykryte zostały zmiany spowodowane przeciążeniem stawu. Wynik badania wraz z opisem musi być oceniony przez ortopedę, który będzie mógł Panią zbadać i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty