Jak interpretować wyniki badania biopsji guzka tarczycy?

Proszę o interpretację wyniku biopsji guzka płatu lewego tarczycy u 39latki, treść wyniku: grupy tyreocytów o nieco powiększonych jądrach, niektóre komórki z cechami dyskariozy. obraz cytologiczny odpowiada zmianie oatypowej o nieokreślonej atypii. Kategoria 3 wg The Bethesda System for Reporting Thyroid Cytopathology

Lek. Michał Lenard

Wynik badania świadczy o niewielkim ryzyku zmiany nowotworowej (ok. 5%). Wskazana jest kolejna biopsja tarczycy za około 6 miesięcy, lub nawet leczenie operacyjne (w zależności od cech ryzyka w innych badaniach). Proszę udać się do specjalisty zlecającego badanie.