Jak interpretować wyniki badania Boreliozy u osoby mającej kontakt z kleszczami?

Witam!!Prosze o interpretacje wynikow badan na Borrelia burgdorferi przeciwciala w kl.IgG >240.0 AU/ml badanie kontrolowano Wynik ujemny<10AU/ml wynik watpliwy 10-15AU/ml wynik dodatni >15AU/ml.Przeciwciala w kl.IgM 9,50 AU/ml wynik ujemny <18AU/ml wynik watpliwy 18-22AU/ml wynik dodatni >22AU/ml.Wszystkie badania wykonano metoda CLIA na analizatorze Liaison.Dodam ze mam 54 lata i w przeszlosci mialam kontakt z kleszczami.Z gory serdecznie dziekuje !!!!

Wynik badania wskazuje na możliwość kontaktu z antygenami Borelia w przeszłości.
Natomiast w celu potwierdzenia przebytego lub świeżego zakażenia należy wykonać test Western Blot.