Jak interpretować wyniki badania echokardiograficznego?

Mam 67 lat, kobieta, leczę się na nadciśnienie, mam sporą nadwagę. Wyniki badania echokardiograficznego ( proszę o zinterpretowanie tych wyników): LVDD: 51mm. LVSSD: 30mm. IVSDD: 9mm. PWSD: 13mm. RVDD: 29mm. Lewy przedsionek: 46mm; 59/40mm, Prawy przedsionek: 53/36mm, Opuszka aorty: 35mm. Aorta wstępująca: 34mm. Zastawka mitralna: V max: 0,7/0,9 m/s, Zastawka aortalna: Vmax: 1,2m/s, Zastawka trójdzielna: V max: 0,5 m/s, Zastawka płucna: V max 1,0m/s. AccT: 120ms. Funkcja lewej komory - EF: 65%, Zaburzenia kurczliwości: nb , Funkcja prawej komory - TAPSE: 29mm, Osierdzie bez zmian. Wnioski: Prawidłowa funkcja skurczowa LV. Zaburzenia funkcji rozkurczowej LV. Powiększenia LA. Prawidłowa kurczliwość RV. Aorta w zakresie widoczności bez patologii. Osierdzie bez zmian.

Celem interpretacji wyników badań proszę pójść do lekarza prowadzącego diagnostykę. Bez dostępu do dokumentacji pacjenta i informacji klinicznych nie można interpretować żadnych wyników badań.