Jak interpretować wyniki badania histopatologicznego?

Witam serdecznie proszę o przetłumaczenie wyniku z badania histopatologicznego.Gastritis chronica superficialis nonactivia minoris gradus et metaplasia focalis partis pyloricae. Jestem już po 3 leczeniach eradykacji helicobakter i nie ma poprawy ostatnie badanie to wynik powyżej proszę o odpowiedz jak to leczyć.Dziekuje

Może ono dotyczyć zakażenia Helicobacter pylorii, ale o tym w przesłanym badaniu nie ma mowy.
Proponuję zmienić dietę ( wskazana konsultacja dietetyczna) i przebadać wszystkich członków rodziny, bo jeśli ktoś ma tę bakterię , to możecie się nawzajem zakażać.
Proponuję też terapię wspomagającą ziołami i probiotykami , które chronią przewód pokarmowy i zapobiegają nawrotom stanów zapalnych.