Jak interpretować wyniki badania kręgosłupa u 51-latki?

Zniesiona lordoza szyjna z tendencja do przeprostu. Obniżenie wysokości krążka m/k na poziomie C4- C5, C5- C6, C6- C7 z cechami dehydratacji. Na poziomie C3- C4 tylno- lewostronna wypuklina dyskowa modeluje worek oponowy na głebokość 2 mm i powoduje zwężenie lewego otworu m/k. Na poziomie C4- C5uogólniona wypuklina dyskowa z cecntralno- lewostronną protruzja modeluje worek oponowy i zwęża lewy otwór m/k. Na poziomie C5- C6 uogólniona w przewadze tylno lewostronna wypuklina dyskowa oraz zmiany zw

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego badanie