Jak interpretować wyniki badania kręgosłupa u 52-latki?

OPIS: Stan po stabilizacji międzytrzonowej i transpedikularnej na poziomie L5/S1 z artefaktami od metalowych wszczepów. Trzony kręgów w odcinku Th12-L2 o nierównych powierzchniach - stan po przebytej chorobie Scheuermana. Trzon kręgu L4 przemiesezczony ku przodowi względem L5 o 2mm . Nawarstwienia kostne na krawędziach trzonów kręgowych w odcinku Th12-S1. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykregowych w odcinku L1-S1. Poza tym uwidocznione struktury kostne zmian nie wykazują. Uwypuklina krążka międzykregowego Th12/L1 z uciskiem na worek oponowy . Uwypuklina krążka międzykregowego L1/L2 z uciskiem na worek oponowy . Uwypuklina krążka międzykregowego L3/L4 z uciskiem na worek oponowy . Przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5 wnikająca do światła kanału kręgowego na 5,2mm z uciskiem na worek oponowy i penetrująca do światła otworów międzykręgowych obustronnie. Poza tym nie stwierdza się cech ucisku na worek oponowy ani obecności zmian ogniskowych w jego obrębie..

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Konieczna łączna ocena powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim