Jak interpretować wyniki badania tarczycy u osoby odczuwającej senność i zmęczenie?

Witam, chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wynikow profilu tarczycowego. Do wizyty u lekarza mam jeszcze tydzień, chcialabym wiedzieć czy to zwykla nadczynność, czy grozi mi choroba z autoagresji. TSH 0,019 (0,350-4,940), FT4 1,36 (0,70-1,48), FT3 4,02 (1,71-3,71), antyTPO 0,32 (<5,61), antyTG 99,5 (<4,1). TSH ciagle spada. Bywaja dni gdy jest ok, czasem jestem ciągle spiaca, mam uderzenia gorąca,potliwosc, lzawienie i pieczenie oczu, lekka chrypke,dusznosci.Choruje tez na WZJG i padaczke

Dzień dobry,

Wyniki badań i podawana przez Panią część objawów nasuwają podejrzenie nadczynności tarczycy. Podwyższone miano antyTG świadczy o zapaleniu autoimmunologicznym tarczycy, Proponuję przed wizytą u lekarza oznaczyć jeszcze stężenie przeciwciał TrAb i wykonać usg tarczycy - (istotna jest ocena echogeniczności i echostruktury guczołu), o ile nie wykonuje tego badania Pani lekarz endokrynolog. Wówczas będzie można określić przyczynę występujących u Pani zaburzeń hormonalnych, a także dobrać odpowiedni sposób leczenia. Jeśli zauważyła Pani , że pojawił się łagodny wytrzeszcz, proszę udać się do okulisty, który wykona egzoftalmometrię.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz