Jak interpretować wyniki badania w kierunku chlamydiozy?

Otrzymałam wyniki: CHLAMYDIA trachomatis (ICD-9:S73) Przeciwciała w kl. IgG 143,35 RU/ml Chlamydia trachomatis (ICD-9: S75) Przeciwciała w kl. IgM 0,04 RATIO Proszę o interpretację wyników

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki najprawdopodobniej świadczą o tym, że miał pan kontakt z bakterią, ale aktualnie nie przechodzi pan świeżego zakażenia. W celu interpretacji konieczne jest uwzględnienie pana obrazu klinicznego, i dlatego najlepiej udać się z tym do lekarza prowadzącego.