Jak interpretować wyniki krzywej insulinowej u osoby z Hashimoto?

Proszę o pomoc w interpretacji wyników krzywej insulinowej: Insulina na czczo 6,40 (norma 6-27); Insulina 1h po obciążeniu 98,80; Insulina 2h po obciążeniu 25,43; do tego krzywa cukrowa: Glukoza na czczo 81; Glukoza po 1 godz. 79; Glukoza po 2 godz. 72 . Wyczuwam problem z insuliną; czy na ten wynik może mieć wpływ stosunkowo wysokie tsh - 3,75 przy normie do 4? OD 5 lat leczę się na Hashimoto / niedoczynność tarczycy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik po 1 godz za wysoki, może wskazywać na insulinooporność, sugeruję wizytę u diabetologa, jednak raczej nie ma wpływu na tsh.
Pozdrawiam