Jak interpretować wyniki RM głowy u 20-latka z bólem głowy?

Bóle głowy a wyniki MRI? Mam 20 lat .Od 7 lat borykam się z silnymi bólami głowy.TK głowy nie wykazało żadnych niepokojących zmian . Doktor w MRI opisuje: W istocie białej prawej i półkuli mózgowej widoczne są pojedyńcze zmiany ogniskowe hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR charakteru naczyniopochodnego. Co to konkretnie znaczy wobec moich nieustannych bólów głowy?

W NMR cechy choroby drobnych naczyń - zasadna jest suplementacja preparaty Dr Ratha ( Vitacor plus, Arteriforte oraz Phytobiologicals) zasadne jest EEG oraz oznaczenie poziomu D3-OH w razie niedoboru - suplementacja ale preparatem Dr Ratha
Pozdrawiam mój meil: bajko1@wp.pl

Witam!
Co prawda ma Pan drobne ogniska uszkodzeń w istocie białej ale pochodzenia naczyniowego - czyli nie jest źle. Bóle głowy mogą mieć charakter napięciowy i należy je leczyć przyczynowo, czyli rozładować stres. Leki p/depresyjne mają specyficzne działanie przeciwbólowe - działają często tam, gdzie typowe zawodzą. Może warto spróbować?
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.