Jak ja mam schudnąć? Mam 13 lat

Mam 13 lat i chcę schudnąć ważę 45kg i mam 148 wzrostu jak mam schudnąć w tydzień co ja mam jeść proszę pomóżcie mi:):)

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy, dlatego powinnaś zacząć zwracać uwagę na to co i w jakich ilościach jesz oraz jak często uprawiasz sport. Przede wszystkim odradzam stosowanie diet odchudzających, po których występuje efekt jojo i które nie są zbilansowane i odpowiednio dostawane.

Proponuję jednak zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Oprócz tego pamiętaj o aktywności fizycznej weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni czy fitness.

Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.