Jak jednoznacznie stwierdzić który ząb boli?

Od kilku miesięcy odczuwam ból zęba z lewej strony, ale nie potrafię określić który to. Paru dentystów robiło RTG, pukało, dmuchało powietrzem i stwierdzili że to nie od zęba. Ja natomiast podejrzewam że boli górna szóstka która miała dość głęboką próchnicę, dodatkowo jak w okolicy 7 i 6 smaruję eugenolem ból mija na parę godzin. Jak jednoznacznie stwierdzić który ząb boli oraz jak przekonać dentystę że to właśnie ten ząb :D.

Witam,
sama ocena zdjęcia radiologicznego może być niewystarczająca, zalecałabym udanie się na konsultację u chirurga stomatologicznego, który oceni czy zmianę należy obserwować lub zleci dalsze badania diagnostyczne.
Czy wcześniej miał Pan wykonywane jakieś zdjęcia rentgenowskie w tej okolicy? Jeśli tak to warto byłoby porównać te zdjęcia. Ewentualnie wykonać jeszcze badanie tomograficzne - CBCT.
Taka zmiana może być wynikiem miejscowego zagęszczenia tkanki zbitej kości i pozostawać tylko do obserwacji, jednak tak czy inaczej zalecałabym udać się na tą konsultację.
Pozdrawiam