Jak jej pomóc, by przesypiała całą noc?

Witam. Nasza córka ma 3 latka. Odkąd ma swoje łóżeczko (tak od półtora roku) ciągle płacze w nocy i przybiega spać do Nas. Zasypia w swoim łóżeczku, ale już w granicach 1-2 budzi się z płaczem. Przez ten cały czas córka może przespała z 10 nocy bez budzenia się z płaczem. Ma ustalony rytm dnia i na pewno nie ma nadmiaru bodźców. Jak jej pomóc by przesypiała całą noc? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Witam,

Problemy ze snem u dzieci mają bardzo różne podłoże oraz pełnią różne funkcje dla dzieci.
Po pierwsze odpowiedzmy sobie na pytanie czy wybudzanie jest spowodowane jakimiś lękami, obawami u dziecka?
Po drugie czy dziecko ma swój pokój czy śpi w pokoju z rodzicami?
Kolejna kwestia czy w takiej sytuacji córka zostaje na noc z Państwem czy ponownie kładziecie ją spać w jej łóżeczku?
Ile czasu zajmuje Państwu uspokojenie dziecka?
Zależnie od tego jak to wygląda różne mogą być metody postępowania.
Na ten moment z racji tego, że mam niewiele informacji zachęcam Państwa do tego, abyście próbowali zachęcać dziecko do spania w swoim łóżeczku przez całą noc, poprzez różne pozytywne wzmocnienia dla córeczki, to znaczy możecie Państwo zaproponować umowę, że za każdą przespaną noc w łóżeczku dziecko dostanie np. drobną rzecz np. lizaka, cukierka, coś co dla dziecka będzie atrakcyjne, może to być obejrzenie ulubionej bajki po wstaniu itp. Ważne jest, aby pomimo tego, że dziecko w nocy przychodzi do Państwa starać się je zachęcać do powrotu do swojego łóżeczka.

Pozdrawiam i życzę powodzenia