Jak jeść i jakie ćwiczenia wykonywać, żeby schudnąć 10-15 kg?

Mam 16 lat, ważę 78 kg i mam 171 cm wzrostu. Mimo że codziennie robie brzuszki i czasami przysiady, nie mogę schudnąć. Od dwóch tygodyni ćwiczę także na maszynie Mango Vibro Max, ale nie widać prawie żadnych efektów. Raczej nie piję zbyt dużo słodzonych napojów. Wole wodę, soki lub coca colę zero. Nie jem dużo... Staram się jeść w miarę regularnie i nie zapominać o śniadaniach, ale nie moge schudnąć... Proszę o pomoc. Poradę, co do tego, co i jak powinnam jeść i jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać, żeby w miarę szybko schudnąć jakieś 10-15 kg.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Na początku musisz sobie uświadomić, że stracenie 10-15 kg nie będzie procesem szybkim. Taka utrata masy ciała może potrwać około roku. Musisz też wiedzieć, że w Twoim wieku szybkie i restrykcyjne odchudzanie jest szczególnie niepolecane ze względu na ryzyko zaburzeń w dojrzewaniu, rozregulowaniu przemiany materii i w powstania tzw. efektu jo-jo.

Powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować. Być może popełniasz błędy, o których nie zdajesz sobie sprawy. Bez przeprowadzenia wywiadu żywieniowego nie jestem w stanie, przy tak małej ilości informacji ich wykazać. Przeczytaj artykuły http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli masz problemy z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha i ud, polecam ćwiczenia do wykonywania w domu:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej - połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej - połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.
4. Klasyczne brzuszki.
5. Skręty tułowia.
6. Brzuszki na mięśnie skośnie.

Więcej znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.