Jak jest ze skutkami ubocznymi występującymi po stosowaniu środków z chlorheksydyną?

Witam. Chciałem się zapytać, jak to jest z tymi skutkami ubocznymi występującymi po stosowaniu środków z chlorheksydyną (konkretnie chodzi mi o przebarwienia zębów, wypełnień i języka). Czy są one trwałe i jedynie stomatolog może je usunąć, czy po odstawieniu terapii same po jakimś czasie znikają? I kiedy po rozpoczęciu kuracji chlorheksydyną pojawiają się te przebarwienia? Ponieważ wszystkie strony, na których szukałem odpowiedzi, odwołują się jedynie do sformułowania "po dłuższym czasie"...

Ewentualne powikłania,o których Pan wspomina mogą się pojawić,nie muszą.Jeżeli już zaistnieją po zaprzestaniu stosowania wszystko powinno się unormować bez podejmowania dodatkowych czynności.