Jak jeszcze mogę schudnąć?

Witam, mam na imię Katarzyna -19 lat. Mam mały problem ze schudnieciem, czuje , ze nie mogę nic zrobić. Mam 175 cm wzrostu i ważę 74 kg. Moja waga do wzrostu jest dobra, ale niestety nie czuje się dobrze w swoim ciele. Mam rozstępy na wewnętrznej części ud. Boczki i oponke na brzuchu. Bardzo mi to przeszkadza. Od 3 lat mam tą samą wagę. Kiedyś byłam bardzo wysportowana, sport był dla mnie bardzo ważny. Niestety się to zmieniło, zle nawyki jedzenia. Mniej ruchu, co przyczyniło się do obniżenia mojej kondycji- jest w fatalnym stanie. Chciałabym schudnąć 8 kg Czy apteczne suplementy diety wchodzą w grę, by pomóc mi schudnąć?

Dzień dobry,
Zdecydowanie odradzam stosowanie suplementów "na chudniecie".
Warto natomiast zbadać tarczycę, glikemię, morfologię i sprawdzić czy na tym tle nie ma żadnych problemów.
Następnie zachęcam do wprowadzenia zasad racjonalnego żywienia ( jak najmniej produktów wysokoprzetworzonych ) i aktywności fizycznej ok 3 x w tyg po ok 1h wystarczy.

W razie trudności zachęcam do skontaktowania się z Dietetykiem ,
Pozdrawiam serdecznie