Jak jeździć na rowerku stacjonarnym, aby schudnąć?

witam serdecznie jak mam jezdzic na rowerku stacjonarnym zeby schudnac szybko a na najnizszym obciazeniu czy wolniej na srednim? i ile mam jezdzic po pol godz rano i wieczorem czy lepiej cala godzinke od razu? chce tylko schudnac ok 5 kg nie chce rozbudowy miesni i ile po treningu zjesc posilek i co to moze byc? dziekuje

Dzień dobry,

aby mogła Pani schudnąć w zdrowy sposób najlepsze będzie połączenie diety z aktywnością fizyczną. Same ćwiczenia to ok. 20 - 30% efektu odchudzania. Z tego powodu sugeruję Pani kontakt z dietetykiem.

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga