Jak jeździć na rowerze stacjonarnym, by poprawić kondycję?

Jak jeździć na rowerze stacjonarnym? Nie chcę schudnąć tylko chcę być w dobrej kondycji. Żeby serducho dobrze pracowało itd. Jeździć codziennie, czy co dwa dni? Po ile minut? O jakiej porze dnia? Mam jeździć powoli czy dawać z siebie wszystko? Podczas jazdy robić przerwy czy nie? Na jakim stopniu ciężkości (od 1 do 8)?

Jazda powinna być dopasowana do Pana kondycji i wytrzymałości. Najlepiej zacząć od mniejszego stopnia ciężkości i powoli zwiększać prędkość. Jeśli ma Pan czas to może Pan jeździć codziennie, minimum jakie jest zalecane to 3 razy w tygodniu, co najmniej 30 minut dziennie. Podczas jazdy raczej nie doradzałabym przerw, a pora dnia tak naprawdę nie ma większego znaczenia.