Jak karmić 7-miesięczne niemowlę w dzień i jak oduczyć wstawania w nocy?

Witam serdecznie. Mój synek karmiony jest piersią na żądanie. W ciągu dnia daję mu owoce zmiksowane i zupkę, ale jada niechętnie, przed kąpaniem podaję mu kaszkę mleczno-ryżową i zjada cała miseczkę ok. 150. Zasypia mi na rękach karmiony piersią po 19, wtedy daję go do łóżeczka, ale niestety zaraz się budzi i domaga się piersi. Proszę o poradę jak karmić małego w ciągu dnia i czy jest jakiś sposób na to, żeby zaczął przesypiać całą noc, gdyż budzi się w nocy ok. 5 razy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Maluszek, oprócz piersi może już spożywać różne inne potrawy np. puree z marchewki, ziemniaków, prażonych jabłek czy brokuł. Warto zatem wprowadzać takie pokarmy w ciągu dnia oraz podawać soki owocowe i herbatki ziołowe np. z kopru włoskiego. Warto również wprowadzić do swojej diety pokarmy, które nie wywołują wzdęć, ale korzystnie wpływają na ogólne funkcjonowanie: ryby, mięsa duszone, warzywa przygotowywane na parze, produkty mleczne oraz sojowe, co może wpłynąć na wartość mleka oraz pośrednio na wydłużenie snu maluszka:)

Zachęcam do wprowadzania karmienia łyżeczką i nie zniechęcania się , gdy dziecko będzie odmawiało takiego sposobu jedzenia, musi się po prostu przyzwyczaić:)

Pozdrawiam