Jak karmić dziecko, aby uniknąć nadwagi?

Witam.Moje dziecko ma 9tyg.Waga urodzeniowa 3300,53cm.Aktualnie waży 5400 i ma 60cm.Od urodzenia je mleko modyfikowane,najpierw Nan,od tygodnia Nan HA,oo wystąpiły na buzi krostki.Lekarka zwróciła uwagę,że waży za dużo.Ja sama od zawsze miałam nadwagę.Co mogę zrobić,by uchronić przed nią dziecko?Córka je 90ml mleka co 3-4h,czasem nawet zostawi.Staram się jej nie podawać częściej.Ona się nie domaga.Na noc czasem zje 120ml.Jak karmić?Jak rozszerzać dietę?Czy wsypywać mniej proszku mleka do wody?

Radziłabym ponownie skonsultować problem z pediatrą i poszukać ewentualnej przyczyny zbyt wysokiej masy ciała u dziecka. Niestety karmienie mlekiem modyfikowanym to dość poważny błąd jeżeli chcemy zabezpieczyć obciążone dziecko przed nadwagą lub otyłością, ale skoro na taki sposób karmienia się Pani zdecydowała to trzeba się do tego dostosować. Powinna Pani karmić dziecko ilościami zgodnymi z zaleceniami producenta odżywki jaką Pani stosuje. Nie wolno zmniejszać ilości (bez wyraźnych wskazań lekarza po przeprowadzeniu odpowiednich badań), gdyż w ten sposób obcina Pani nie tylko podaż energii ale także ważnych dla rozwoju składników odżywczych. Dlatego na tym etapie radziłabym się udać do lekarza (ewentualnie zmienić jeżeli nie znajdzie Pani odpowiedzi na nurtujące pytania) i przedyskutować, wykonać odpowiednie badania aby ustalić skąd karmione prawidłowo dziecko ma zbyt wysoką masę ciała. Następnie po ustaleniu przyczyny może Pani wprowadzić odpowiednie działania. Rozszerzaniem diety proszę się na razie nie martwić nadmiernie, gdyż to będzie Pani dotyczyły bliżej 6 miesiąca życia.