Jak karmić dziecko które ma 15 miesięcy?

Witam serdecznie. Może ja córka ma 15 miesięcy i jest na mleku Bebilon pepti 2 dha. Słabo przybiera na wadze i zastanawiam się jak mogłabym jej zwiększyć kaloryczność posiłków. Nasze menu wygląda mniej więcej tak: 7-8:00 śniadanie:kaszka ryżowa, jajecznica, parówka. 11:00 przekąska: banan najczęściej bo uwielbia lub inny owoc, 13-14:00 obiad: zupy, ziemniaki lub makarony z mięsem lub rybą, 16:00 podwieczorek: kanapka z wędlinka lub pasztetem, kisiel, czasem mus owocowy, warzywo do kanapek, 19-20:00 kolacja: kaszka manna błyskawiczna gotowana na jej mleku. Sosy do obiadu zaprawiam mąka pszenna lub kukurydzianą. Ogólnie córka dużo chodzi, często się załatwia. Czy coś powinnam zmienić czy taką ma po prostu przemianę materii??

Nie wiem ile dziecko waży. Jeżeli dziecko waży za mało do wieku, wprowadziłabym posiłki co 2-2,5h, obiadek dwudaniowy codziennie zupka i drugie danie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.