Jak kontrolować zatrzymanie wytrysku?

Chodzi mi o zatrzymanie wytrysku i nie o przedwczesny wytrysk tylko zatrzymanie normalnego wytrysku. Czy da się to jakoś kontrolować? Jak zatrzymać to wszystko w środku? Np. napinając mięsień, którym zatrzymujemy siusianie? Bądź uciskając jakoś penisa tuż przed wytryskiem? Jak to najlepiej zrobić i czy nie będzie negatywnych skutków? Czy może wkładając cewnik bądź coś do środka i może nie do pęcherza tylko na długość 10, czy ilu cm?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie pisze Pan o tym, po co chce Pan zatrzymywać ejakulat w środku – jeśli powodem nie jest przedwczesny wytrysk. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla może po pewnym czasie przynieść rezultaty pod postacią lepszej kontroli ejakulacji lub silniejszego wytrysku, ale przy stałej stymulacji seksualnej i tak dojdzie w końcu do wydostania się spermy na zewnątrz. Przestrzegam jednak przed samowolnym wprowadzaniem czegokolwiek do cewki moczowej. Jest to struktura o delikatnej budowie, a nieostrożne i nieumiejętne próby zakładania czegokolwiek do środka mogą skończyć się przerwaniem ciągłości cewki. Nie wiem też, czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że cewnik jest właśnie po to, aby ułatwiać odpływ wszelkich wydzielin. Ma on światło, przez które z pęcherza może odpływać mocz. Nie jest więc to sposób na zatrzymanie wytrysku. Żaden inny przedmiot też nie może być w tym celu używany (czy to wprowadzony na 10 czy też więcej centymetrów) – chociażby z powodu nie sterylności, ale również z powodu zagrożenia delikatnych struktur układu moczowego.