Jak łączyć betablokery?

Witam! Od paru lat biorę beta blokery. Najpierw Beto 25 zk, od prawie roku lokren 20. Niedawno endokrynolog przepisał mi letrox 50 na niedoczynność tarczycy. Parę dni temu zauważyłam że na ulotce letroxu pisze, że leku nie powinno łączyć się z adrenolitykami. Czy mój lekarz czegoś nie dopatrzył? Czy mogę łączyć te dwa leki?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wymaga pani leczenia oboma lekami i zostało to zalecone przez pani lekarza prowadzącego nie ma powodów do obaw. Beta-adrenolityki mogą hamować obwodową konwersję T4 do T3, osłabiając działanie lewotyroksyny, co może wymagać jedynie ew. korekty dawek leków. Dodatkowo przyjmuje pani b-bloker kardioselektywny o niewielkim działaniu obwodowym. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.