Jak łączyć leki na krzepliwość krwi?

Witam, mam pytanie odnośnie łączenia ze sobą leków na krzepliwość krwii. Mój tata wyszedł ze szpitala miesiąc temu wtedy zostały mu przepisane zastrzyki Neoparin 0,8mg które miał sobie wstrzykiwać raz dziennie oraz tabletki Acard 1 tabl. na rano. Wczoraj tata miał konsultacje u innego kardiologa odnośnie wszczepienia kardiowertera. Lekarz kazał tacie odstawić Acard i zamiast niego zacząć przyjmowac lek Eliquis 5mg 2xdziennie po pół tabletki. I tu zaczyna się moje pytanie. Lekarka rodzinna nie chce wystawić recepty na Neoparin gdyż twierdzi że tata nie może przyjmowac tych dwóch leków jednocześnie gdyż może dojść do krwotoku wewnętrznego. Czy ma ona rację?

Witam
Jak najbardziej! Eliquis i neoparin działają przeciwkrwotocznie a połączenie spowoduje spotegowany efekt prowadząc do krwawienia i krwotoków wewnętrznych. Leki nie mogą być przyjmowane jednoczesnie
Pozdrawiam