Jak łagodzić skutki białaczki?

Co zrobić, żeby włosy po chemioterapii odrosły? W moim przypadku od przeszczepu szpiku minęło już prawie 10 lat. Czy są jakieś leki, które można kupić w aptece na porost włosów? Czy nic się nie da zrobić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

włosy zazwyczaj odrastają kilka tygodni po zakończeniu chemioterapii. Jeżeli jednak doszło do trwałego uszkodzenia cebulek włosowych, włosy mogą nie odrosnąć. Jeżeli 10 lat po zakończeniu chemioterapii włosy nie odrosły, raczej wskazuje to na tą drugą opcję. Niemniej, proszę skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który być może zaproponuje postępowanie alternatywne (przeszczep?).

Pozdrawiam serdecznie