Jak leczy się adenomioza?

Witam. Mam 25 lat, od roku staramy się z mężem o dziecko. Wczoraj  na wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że mogę mieć adenomioza. Jeszcze będę diagnozowana za tydzień. Czy ktoś zna przypadki w których po leczeniu udało Się zajść w ciążę?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W leczeniu adenomiozy stosuje się leki hormonalne oraz metody chirurgiczne. Prawidłowo przeprowadzone leczenie zwiększa szanse zajścia w ciążę.