Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczy się krwawienia z dróg moczowych?

Wczoraj pojawilam się u internisty z intensywnym krwawieniem przy oddawaniu moczu, bolesnym pieczeniem cewki moczowe i parciem na pęcherz. Lekarka stwierdzila ze jest to krwotoczne zapalenie pęcherza i przepisała Antybiotyk Amotaks Dis (1 opakowanie, 16 tab. x 1gr). Zaleciła dawkę 1tab. co 12 godz. Jednak w zaleceniach nie jest napisane ile dni mam przyjmować ten antybiotyk, a zorientowałam się dopiero będąc już w domu. Jaka ilość dni jest potrzebna aby zwalczyć zakażenie i aby nie było nawrotu.
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Proszę przyjmować lek, dopóki nie zużyje Pani całego przepisanego opakowania. Przy 16 tabletkach i dawkowaniu 1 tabletka co 12 godzin leku wystarczy Pani na 8 dni. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy