Jak leczy się macicę dwurożną?

Witam mam problem,który dotyczy mojej macicy,odebrałam ostatnio wynik z usg od mojego lekarza i okazało sie że mam macice dwurozną.Co z tym się robi,czy bede musiała mieć jakiś zabieg?A co z ciążą,czy bede mogła donosić dziecko,czy trzeba to zooperować?Prosze o odpowiedz dziękuje.

Magdalena Mroczek

Witam, leczenie jest chirurgiczne i zadecyduje o nim ginekolog. Jeśli wada jest niewielka nie stanowi problemu w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu. Gdy jest większa, może powodować poronienia oraz przedwczesne porody. LEpiej jest zaplanowac ciążę po wykonaniu ewentualnego zabiegu.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Macica dwurożna to wada wrodzona w budowie macicy, niestety może powodować problemy z zajściem w ciążę, kiedy dojdzie do ciąży mogą występować poronienia lub porody przedwczesne. Leczeniem jest rekonstrukcja metodą laparoskopową.
Pozdrawiam