Jak leczy się parodontozę?

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania procesu chorobowego. Podstawą jest zachowanie idealnej higieny jamy ustnej. Należy zacząć od profesjonalnej higienizacji w gabinecie. Kolejnym etapem jest leczenie przyzębia metodą Vector. W niektórych przypadkach potrzebne jest leczenie chirurgiczne. Więcej informacji można udzielić na konsultacji po wykonaniu zdjęcia RTG panoramicznego i ocenie sytuacji klinicznej w jamie ustnej.

Paradontoza to bardzo ogólne pojęcie... Jest wiele postaci a co za tym idzie wiele metod leczenia. Nie można odpowiedzieć na tak sformuowane pytanie.
Doradzam wizytę u dentysty , najlepiej specjalisty periodontologa.

Witam. Dziś paradontozę wiąże się z nieprawidłowym myciem zębów, które pozostawia na nich osad zamieniający się w kamień nazębny. Jest on bezpośrednią przyczyną paradontozy w blisko 90 proc. przypadków. Wystarczy przez 4 dni nie umyć zębów,
by w dziąsłach rozwinął się stan zapalny (są opuchnięte, podrażnione, przekrwione) – to pierwszy krok ku paradontozie.
Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania paradontozie (poza zdrowym trybem życia i dietą) jest dbanie o higienę i zdrowie ogólne jamy ustnej. Zabiegi higienizacyjne przeprowadzane profesjonalnie w gabinetach stomatologicznych oraz domowa pielęgnacja jamy ustnej (technika mycia zębów, nitkowanie, stosowanie antyseptycznych preparatów wspomagających) w połączeniu z regularnymi wizytami kontrolnymi u lekarza są najlepszą prewencją dla tego schorzenia.
USUWANIE PRZYCZYN PARADONTOZY:
Stosowanie:
- Systemów do oczyszczania powierzchni zębów i korzeni z toksyn bakteryjnych (aparaty ultradźwiękowe, piezoelektyczne, ciśnieniowe - system Vector),
-Systemów do aplikacji poddziąsłowych leków o przedłużonym okresie uwalniania (nawet do 6-ciu miesięcy),
Stosowania stymulacji laserowej,
Podawanie leków i preparatów do stosowania przez Pacjentów w domu.
USUWANIE SKUTKÓW PARADONTOZY:
Leczenie chirurgiczno- plastyczne (odbudowa dziąseł, kości i więzadeł wokół zębów -wszczepy kostne)
Sterowana regeneracja tkanek (preparat EMDOGAIN )
Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam
Parodontoza jest to choroba, która ma wiele stadiów. Jej leczenie jest uzależnione od stopnia zaawansowania. W celu dokładnej diagnostyki należy wykonać zdjęcie pantomograficzne.
Podstawowe leczenie i zapobieganie rozwojowi choroby to wizyty higienizacyjne polegające na profesjonalnym usuwaniu kamienia nad i poddziąsłowego. W przypadku bardziej zaawansowanego stadium konieczne jest wykonanie chirurgicznych zabiegów regeneracyjnych umożliwiających odbudowę zniszczonej kości.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

U paradontologa lub u swojego lekarza , połączenie działań higienizujących profilaktycznych i zabiegów odtwórczych , raczej nie sposób opisać tego w kilku słowach