Jak leczy się retinopatię wcześniaczą?

Witam. Moja córka ma dzisiaj 28 lat. Urodziła się w 26 tc. W 5 miesiącu zobaczyłam że coś się dzieje z oczkami. Po badaniu w Klinice okulistycznej stwierdzono że to jest retinopatia wcześniacza. Nie widzi od urodzenia. Czy dzisiaj po tylu latach, jest jeszcze szansa na jakiekolwiek operacje, lub leczenie komórkami macierzystymi? Dziękuję za odpowiedź. Mama.

Obecnie wiadomo, że dzieci z niska masą urodzeniową tzw. wcześniaki należy badać co kilka tygodni zaraz po urodzeniu.
W 5 miesiącu życia to już jest póżno i jeżeli były zmiany to mogło być już za póżno je leczyć.