Jak leczyć aftozę nawrotową?

Jakimi preparatami najskuteczniej leczyć aftozę nawrotową?

Dobre wyniki daje leczenie immunostymulujące, np. stosowanie Longovitalu, Biomarine czy Cymetydyny. Można zastosować leczenie za pomocą lasera.
W przypadku zauważenia na błonie śluzowej jamy ustnej nadżerek czy owrzodzenia należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia groźnych jednostek chorobowych, ustalenia rozpoznania i wdrożenia odpowiedniego leczenia.